5 komentarzy

 1. ~marcicha

  Nasze 6 kotów jakoś dogadało się z Frankiem. Nasz szkrab nie został zjedzony, nawet nie został podrapany, bo chociaż ma 8 miesięcy, to już ciąga za ogony. Nauczył się bawić z kotami kocią wędką i Płatek -miłośnik zabaw – nie odstępuje Franka na krok.

  Odpowiedz
 2. ~

  No nareszcie!!! Drogie matki, widzicie?????? CZYTACIE???? bo jak ja słyszę te historie KOT A CIĄŻA= TOKSOPLAZMOZA, UMRZESZ, BRUD, SMRÓD, BLEEE to mam ochotę bić!!! Koty to, zauważmy, jedne z najczystszych zwierząt świata. Same nie lubią brudu, lubią pachnieć, szybciutko łapią zapachy w okół….niedługo sama planuję dziecko i nie wyobrażam sobie tego, że miałabym się mojego futrzaka pozbyć! Więcej tego typu wpisów. Brawo!

  Odpowiedz
 3. ~Rae

  Mam i dziecko i koty, bo też jestem kociarą i nic tego nie zmieni ;) Moje dziecko też oba nasze koty uwielbia :)
  Co do punku 1. Pierwszy kot pojawił się w domu jak miałam 10 lat. Przez ponad 20 lat jakoś toksoplazmozą się nie zaraziłam. W ciąży również jakoś, na szczęście, nie. Przy zachowaniu podstawowych zasad higieny spokojnie można tego uniknąć, bo to wcale nie jest tak, że zaraża się od byle czego.
  W naszym własnym mieszkaniu dziecko było pierwsze, więc koty nie miały nic do gadania (mojemu najstarszemu kotu niestety nie mogłam tego zrobić, żeby nagle zafundować mu przeprowadzkę na drugi koniec Polski, z domu z ogrodem do mieszkania w bloku, więc został u rodziców i dożył tam późnej starości). Podrapaniem przez kota jakoś nigdy się nie przejmowałam (a pierwszy kot był z gatunku tych raczej drapiących), natomiast nasze po prostu nie drapią bez powodu. Kiedy dziecko przytula się zanadto (z punktu widzenia kota rzecz jasna) zostaje skarcone pacnięciem łapą, z pazurami schowanymi. Do tej pory ani razu małego nie podrapały, ale i on wie, że na przykład ciągnąć za ogon nie wolno, bo to kotka boli.
  Kłaki wszędzie, no cóż, trzeba się pogodzić, pokochać odkurzacz, szczotkę i rolkę do kłaków. I da się żyć ;) (a koty mamy długowłose, zaznaczę)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>